Přihlásit

motto: Kdo něco chce - tak pro to musí něco dělat - teprve potom to bude mít
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links

Podzimní KIOSK Krišpína - 12.10.2021 20:29:26
V neděli 10.10. se konal již 44. ročník běžeckého závodu PODZIMNÍ KIOSK. Na start se postavilo 56 závodníků, závod připravili členové SK Vyhlídka. Nejrychlejším mužem na trati dlouhé 7 km byl Vít Otevřel, který doběhl do cíle v čase 26:25. Trať žen měří 3,5 km - nejrychleji tuto trať zvládla Anna Belaníková v čase 15:19. V kategorií příchozích byla nejrychlejší Johanka Matoušková - na trati 3,5 km zaběhla čas 16:02.

K dispozici jsou výsledky a fotodokumentace.

Další závod běžeckého seriálu Šternberské běhání bude ve středu 20.10.2021 - více informací v pozvánce ECCE HOMO. Start závodu bude již v 17:00 hod.

Dále se můžeme těšit
sobota 13.11. - Vlachovka
středa 23.11. - Vyhlášení vítězů Šternberského běhání, restaurace Primka Šnyt v 18:00 hod.

Říjnová výzva Krišpína - 27.09.2021 21:18:16
Šternberk se připojil k říjnové národní výzvě DESET TISÍC KROKŮ. Zapojíme se?

Říjnová výzva bude probíhat od 1. do 31. října 2021. Soutěž mezi jednotlivými městy je postavena na jednoduché myšlence, počítají se všechny body všech účastníků, minimální počet chodců či běžců by měl být 100 lidí na město. Více informací na https://www.desettisickroku.cz/.

SALOMON JEŠTĚD SkyRace Krišpína - 27.09.2021 9:27:27
V sobotu 25.9. se konal 6. ročník běhu SALOMON JEŠTĚD SkyRace. Na závodníky čekala trasa dlouhá 21 km s převýšením 1350 m a dvěma výběhy na Ještěd.

V kategorii mužů 18-25 let vyhrál Mates Doležal, který doběhl do cíle v čase 2:13:58 a který v závodě obsadil 7. místo v celkovém pořadí!!!
... celá zpráva

Rekordní Kaplička Krišpína - 23.09.2021 12:11:26
Ve středu 22.9. se uskutečnil 7. závod 8. ročníku Šternberského běhání - Kaplička na startu přivítala 41 běžců v 8 kategoriích. Vítězem mužské kategorie na trati 5 km se stal Matyáš Doležal, který zlepšil časem 17:28 o 6 sekund traťový rekord Ondry Doležela z roku 2018. Nejrychlejší ženou na stejné trati byla s časem 22:51 Jana Matoušková. Na trati 2 km byl první v cíli Vilém Kastner, který zaběhl čas 9:34.

K dispozici jsou výsledky "Kapličky".

Kaplička Krišpína - 20.09.2021 12:38:03
Sedmý závod 8. ročníku Šternberského běhání KAPLIKČKA se koná ve středu 22.9. ve Šternberku, centrum závodu je v Hospůdce U Komína.

Start závodu "Kaplička" je v 17:30 hod. a vede většinou po zpevněných a asfaltových cestách. Hlavní trať měří 5 km, start a cíl je v místě shromaždiště. Kratší „kondiční“ trať měří 2 km, otáčí se u kapličky.

S kopečka do kopečka Krišpína - 09.09.2021 4:41:55
Ve středu 8.9. se konal již po 45. závod S KOPEČKA DO KOPEČKA. Na startu přivítali pořadatelé 53 závodníků, což nebyla tak špatná účast vzhledem ke konání dalších běžeckých akcí v rámci T-Mobile olympijský běh.

Hlavní trať dlouhou 8 km (4 okruhy) běžel nejrychleji Martin Poklop (29:17), mezi ženami byla nejrychlejší Petra Kamínková (33:19). Kategorie příchozích měla trať dlouhou 4 km (2 okruhy) - nejrychlejší byla Helča Burdová (20:14).

K dispozici jsou celkové výsledky "Kopečku".

T-Mobile olympijský běh - středa 8. září Krišpína - 16.08.2021 21:38:26
V roce 2021 se poprvé na olympijské běžecké mapě objeví také Šternberk. Závod bude uspořádán jako orientační běh v městské zástavbě. Účastníci závodu budou mít jedinečnou příležitost proběhnout se a vyzkoušet si náročnost orientačních závodů jako závodníci MČR ve sprintu.

Pozvěte své známé, ať si vyzkouší svoji dovednost orientace podle mapy!!!

Registrace probíhají on-line do 23. srpna 2021, při platbě startovního balíčku kartou do 30. srpna 2021. Registrace na místě v den závodu nebudou možné.

Triatlon Babice 2021 Krišpína - 19.07.2021 20:23:47
Pokud někdo ještě neví, co dělat v neděli 25.7., měl by zaměřit pozornost na BABICKÝ TRIATLON. :-) :-) :-)

1/10 maximálního počtu startujících Krišpína - 19.07.2021 20:23:30
První desetina maximálního počtu startujících na trati Šternberského 1/2 maratonu, který se koná v úterý 28. září 2021, je již přihlášena!!! Přihlášky jsou realizovány přes sytém ORIS, termín přihlášek je do 10. září 2021.

Pro závodníky, kteří nejsou evidováni v klubech ČSOS, je určena "JEDNORÁZOVÁ PŘIHLÁŠKA". Pro vytvoření jednorázové přihlášky je třeba nejprve zažádat o zaslání PIN kódu mailem pro přístup do přihlášky. Celý postup popisuje NÁPOVĚDA.

Sport v okolí Krišpína - 15.07.2021 13:07:08
Rádi bychom vás informovali, že v kalendáři akcí na webu Sport v okolí byly zveřejněny naše akce:

Termín: středa 08. 09. 2021, čas: 18:00, název: T-Mobile olympijský běh

Termín: úterý 28. 09. 2021, čas: 10:00, název: Šternberský 1/2 maraton

Webová stránka SPORT V OKOLI.CZ je nejen největší veřejnou databází sportovních klubů, ale i sportovních akcí. Mohou je zde zapsat jak registrované kluby, tak i jednotliví organizátoři. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a Vaše událost se následně objeví v kalendáři a na mapě, kde lze vyhledávat podle polohy i sportu.

Přihlášky v systému ORIS Krišpína - 08.07.2021 14:04:52
Přihlášky na 3. ročník Šternberského 1/2 maratonu jsou přes systém ORIS České svazu orientačních sportů. Termín přihlášek a splatnosti vkladů je do 10. září 2021.

Žebříček Šternberského běhání Krišpína - 06.07.2021 22:14:59
Byl spočítán žebříček Šternberského běhání, k dispozici je průběžné pořadí po 5 závodech.

Do konečného pořadí se bude počítat 5 nejlepších výsledků. Plánovaná druhá část běžeckého seriálu začne ve středu 8. září závodem S kopečka do kopečka, na Svatém Kopečku. Termín vyhlášení nejlepších závodníků je plánován v druhé půlce listopadu, místo a přesné datum bude upřesněno.

Letní Kiosk Krišpína - 06.07.2021 22:03:42
Tradiční závod KIOSK se běžel v netradičním termínu na začátku prázdnin v pátek 2.7. a na startu přivítal třicítku běžců.

Mužskou trať dlouhou 7 km běžel nejrychleji Marek Lubrich (27.39), ženskou trať dlouhou 3,5 km zvládla nejlépe Radka Uvizlová (16.34). Kategorie příchozích měla trať dlouhou také 3,5 km - nejrychlejší byl Tonda Máčala (15.12).

Hlásničák potřetí Krišpína - 01.07.2021 4:46:32
Terénní běh HLÁSNIČÁK se uskutečnil potřetí a potřetí byla připravena nová trať, která má nově start a cíl ve sportovním areálu obce Hlásnice a kterou vyzkoušelo 44 borců.

Hlavní trať dlouhou 7,5 km se stoupáním 200 m zdolali nejrychleji favorité - v kategorii mužů byl nejrychlejší Víťa Otevřel (29:07), v kategorii žen Kristýna Otevřelová (36:00). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2,5 km se stoupáním 50 m vyhrál Tonda Máčala (11:59).

Hlásničák Krišpína - 25.06.2021 10:59:53
Hlásničák je závod náročný, ale krásný. Překonej sám sebe, vydej se na trať se svými kamarády.

Start v 18:00 h. na fotbalovém hřišti. Závod vede v lesích po zpevněných cestách, sem tam louka. Hlavní trať měří 7,5 km (stoupání 250 m), kratší "kondiční" trať měří 2,5 km (stoupání 45 m)
Prezentace: Hlásnice 43, komunitní dům. V případě příznivého počasí bude na hřišti opékání.