motto: Kdo něco chce - tak pro to musí něco dělat - teprve potom to bude mít

Závod se bude konat v sobotu 24. září v autokempu Dolní Žleb
Tratě: Běh I. 5,5 km (1 okruh) - Kolo 27 km (2 okruhy) - Běh II. 3 km (1 okruh)
Součástí závodu budou i závody pro děti všech věkových kategorií.
... celá zpráva

Platby startovného Krišpína - 09.08.2022 9:21:26

Číslo účtu pro úhradu startovného je 2900553435/2010, variabilní symbol je vygenerován s přihláškou.
V přihlašovacím systému ORIS jsou průběžně doplňovány došlé platby - viz PŘEHLED PLATEB - KLUBY.

Přihlášky v systému ORIS Krišpína - 09.08.2022 9:19:10
Přihlášky na 4. ročník Šternberského 1/2 maratonu jsou přes systém ORIS Českého svazu orientačních sportů. Termín přihlášek a splatnosti vkladů je do 11. září 2022.

Pro závodníky, kteří nejsou evidováni v klubech ČSOS, je určena "JEDNORÁZOVÁ PŘIHLÁŠKA". Pro vytvoření jednorázové přihlášky je třeba nejprve zažádat o zaslání PIN kódu mailem pro přístup do přihlášky. Celý postup popisuje NÁPOVĚDA.

Průběžné výsledky Šternberského běhání Krišpína - 01.08.2022 18:40:45
K dispozici je průběžné pořadí 9. ročníku běžeckého seriálu Šternberské běhání - viz zde. Do konečného hodnocení se bude počítat 5 nejlepších závodů z 10 možných.

Ahoj běžci,
rád bych Vás informoval, že byla spuštěna registrace na čtvrtý ročník ŠTERNBERSKÉHO 1/2 MARATONU.
Ten letošní se uskuteční v den státního svátku ve středu 28. září 2022.
Součástí této sportovní akce je kromě půlmaratonu také běh na 10 km (DESÍTKA) a kondiční běh na 1,5 km.
Trasa závodů vede ze Šternberka po cyklostezce „Hvězdná“ směr Štarnov, Bohuňovice, Hlušovice, Olomouc a zpět (s obrátkou pro kondiční běh 1,5 km cca 500 m od začátku cyklostezky, běh na 10 km před obcí Bohuňovice a 1/2 maraton za Hlušovicemi).

On-line registrace na ŠTERNBERSKÝ 1/2MARATON a běh na 10 km (DESÍTKU) je a bude aktivní až do 11. září 2022 do 23:58 hodin na odkazu: https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=7109. Po tomto termínu nelze přihlášení a účast na sportovní akci garantovat.

Číslo účtu pro úhradu startovného: 2900553435/2010.
Upozornění: Z technických a kapacitních důvodů nebude zasílán potvrzovací email o registraci a o provedení platby startovného.

Závod na odhadnutý čas aneb Běh bez hodinek 2022 Zdenek - 01.07.2022 10:00:57
Ve středu 29. června 2022 jsme uspořádali 1. ročník Závodu na odhadnutý čas aneb Běh bez hodinek. Základním pravidlem tohoto závodu bylo, že se běželo bez hodinek a vyhráli ti, kdo nejlépe předem odhadli svůj cílový čas.
Přestože poslední dny byly ve znamení tropických veder, těsně před závodem se do Šternberka přihnala bouřka, a s ní prudký déšť s krupobitím. Chvílemi to vypadalo, že se závod vůbec neuskuteční. Nakonec dorazilo 18 odvážlivců, kteří se již za mírného deště vydali na trasu.

Běh bez hodinek Krišpína - 23.06.2022 8:36:31
ZÁVOD NA ODHADNUTÝ ČAS aneb BĚH BEZ HODINEK je běžecká akce připravená na středu 29. června se startem z Krvavé zatáčky v 18:00 pro všechny kategorie.

• Základním pravidlem tohoto závodu je, že se běží bez hodinek, mobilních telefonů nebo jiných zařízení pro měření času.
  • Každý závodník si dle svých možností stanoví očekávaný cílový čas a nahlásí ho při prezenci.
  • V cíli mu pak bude změřen skutečný čas a závod vyhraje ten, kdo bude mít nejmenší rozdíl mezi časem skutečným a očekávaným.

• Rozpis závodu je ke stažení ve formátu pdf.

TOB - přihlášky uzavřeny Krišpína - 13.06.2022 21:30:20
    Do závodu v orientačním běhu v rámci celorepublikové akce T-Mobile olympijský běh je přihlášeno ve Šternberku 33 závodníků. Na středu 22. 6. jsou připraveny 3 různě dlouhé tratě, první závodníci vyběhnou v 18:00 h.

Na trať dlouhou 3,4 km s 25 kontrolami je přihlášeno 5 závodníků. Na střední trati dlouhé 2,6 km s 19 kontrolami poměří síly 8 závodníků a na krátké trati, která měří 1,7 km a má 13 kontrol, bude bojovat 20 závodníků.

Měření času bude pomocí elektronického systému Sportident. Závodníci, kteří nemají své čipy, budou mít připraveny čipy k zapůjčení při vyzvedávání startovních čísel. Místo prezentace je Tyršovy sady, altán vedle Kavárny v parku.

Povedené Zámecké schody Krišpína - 11.06.2022 13:07:14
    Šestým závodem pokračoval běžecký seriál Šternberské běhání - na betoňáku v Dolním Žlebu se konal ve středu 8. června závod ZÁMECKÉ SCHODY. Předpověď počasí se naštěstí nevydařila a žádná přeháňka nepřišla. Na startu se sešlo 49 závodníků, obsazeno bylo všech 10 kategorií.

Hlavní trať dlouhou 6999 m vyhrál v kategorii mužů Marek Lubrich (30:51), který ještě získal speciální cenu za měřený úsek "Zámeckých schodů" (3:08). V kategorii žen byla nejrychlejší Kateřina Ondrušík (35:40). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2222 m vyhrál Tonda Máčala (10:10).

Zámecké schody Krišpína - 01.06.2022 8:02:36
    Ve středu 8. června se bude konat šestý závod běžeckého seriálu Šternberské běhání ZÁMECKÉ SCHODY.
    Centrum závodu je v Dolním Žlebu na betoňáku, hromadný start v 18:00 h.
    Kdo má, tak čipy Sportident s sebou!!!

Na poslední setkání před prázdninami se těší bývalí volejbalisté a Martin & Tonda.

T-Mobile olympijský běh 2022 Krišpína - 26.05.2022 7:26:25
    Ve Šternberku bude závod T-Mobile olympijský běh uspořádán jako orienťák ve městě s osvědčeným centrem v Tyršových sadech v Kavárně v parku, start prvních závodníků bude v 18:00 h.

Přihlášky jsou možné až do 12.6., přes webovou stránku - https://www.olympijskybeh.cz/zavody/sternberk-2022. Čím dříve, tím lépe. :-) :-) :-)

Vydařený FUN TOMASRUN Krišpína - 26.05.2022 7:10:03
    4. ročník závodu FUN TOMASRUN se běžel ve středu 25. května v Řídeči. Na start se postavilo 62 závodníků, které neodradilo deštivé počasí během dne. Odměnou za cestu do Řídeče byly pro závodníky, pořadatele a fanoušky vynikající makrely.

Hlavní trať dlouhou 7 km se vyhrál v kategorii mužů Víťa Otevřel (27:43) a v kategorii žen Kateřina Ondrušík (33:51). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2,3 km vyhrál Tonda Máčala (10:27).

Prosluněná PRABÁBA Krišpína - 12.05.2022 21:19:09
    9. ročník závodu PRABÁBA se běžel ve středu 11. května v Lipině. Na start se postavilo 48 závodníků, parádní zázemí v Hospůdce u kapličky využila i velká řada fanoušků a rodinných příslušníků.

Hlavní trať dlouhou 5,5 km se vyhrál v kategorii mužů Víťa Otevřel v novém traťovém rekordu (21:00, zlepšení o 4 vteřiny) a v kategorii žen Kristýna Otevřelová (25:38). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2,8 km vyhrál Vilém Kastner (13:26).

Velmi vydařený HLÁSNIČÁK Krišpína - 21.04.2022 6:54:11
    4. ročník závodu HLÁSNIČÁK připravili Hlásničáci ve středu 20. dubna. Na 47 závodníků čekalo teplé zázemí a občerstvení, během celého závodu panovala díky řadě fanoušků výborná atmosféra.

Hlavní trať dlouhou 7,5 km se vyhrál v kategorii mužů Víťa Otevřel v novém traťovém rekordu (28:50) a v kategorii žen Katka Ondrušík (34:49). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2,5 km vyhrál Tonda Máčala (12:31).

Hlásničák Krišpína - 12.04.2022 10:19:49
    Nezapomeňte si připsat do kalendáře v pořadí 3. závod letošního ročníku běžeckého seriálu ŠTERNBERSKÉ BĚHÁNÍ!!!

Ve středu 20.4. startuje v 18:00 HLÁSNIČÁK.