Přihlásit

motto: Kdo něco chce - tak pro to musí něco dělat - teprve potom to bude mít
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links

Prosluněná PRABÁBA Krišpína - 12.05.2022 21:19:09
9. ročník závodu PRABÁBA se běžel ve středu 11. května v Lipině. Na start se postavilo 48 závodníků, parádní zázemí v Hospůdce u kapličky využila i velká řada fanoušků a rodinných příslušníků.

Hlavní trať dlouhou 5,5 km se vyhrál v kategorii mužů Víťa Otevřel v novém traťovém rekordu (21:00, zlepšení o 4 vteřiny) a v kategorii žen Kristýna Otevřelová (25:38). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2,8 km vyhrál Vilém Kastner (13:26).
... celá zpráva

T-Mobile olympijský běh 2022 Krišpína - 02.05.2022 23:19:39
Ve Šternberku bude závod T-Mobile olympijský běh uspořádán jako orienťák ve městě s osvědčeným centrem v Tyršových sadech v Kavárně v parku, start prvních závodníků bude v 18:00 h.

Přihlášky jsou možné až do 12.6., přes webovou stránku - https://www.olympijskybeh.cz/zavody/sternberk-2022.. Čím dříve, tím lépe. :-) :-) :-)

Velmi vydařený HLÁSNIČÁK Krišpína - 21.04.2022 6:54:11
4. ročník závodu HLÁSNIČÁK připravili Hlásničáci ve středu 20. dubna. Na 47 závodníků čekalo teplé zázemí a občerstvení, během celého závodu panovala díky řadě fanoušků výborná atmosféra.

Hlavní trať dlouhou 7,5 km se vyhrál v kategorii mužů Víťa Otevřel v novém traťovém rekordu (28:50) a v kategorii žen Katka Ondrušík (34:49). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2,5 km vyhrál Tonda Máčala (12:31).

Hlásničák Krišpína - 12.04.2022 10:19:49
Nezapomeňte si připsat do kalendáře v pořadí 3. závod letošního ročníku běžeckého seriálu ŠTERNBERSKÉ BĚHÁNÍ!!!

Ve středu 20.4. startuje v 18:00 HLÁSNIČÁK.

Velmi chladné ECCE HOMO Krišpína - 30.03.2022 22:29:09
Silniční běh ECCE HOMO se běžel ve středu 30. března ve velmi chladném počasí s lehkým mrholením a studeným větrem. Do závodu nastoupilo 41 závodníků.

Hlavní trať končící na křižovatce nad Lipinou dlouhou 5 km se stoupáním 200 zdolali nejrychleji - v kategorii mužů Honza Gottwald (21:50) a v kategorii žen Kristýna Otevřelová (23:33). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2 km s cílem na starém startu vyhrál Vilém Kastner (9:43).

ECCE HOMO před námi Krišpína - 29.03.2022 16:04:06
Druhý závod běžeckého seriálu Šternberského běhání ECCE HOMO se bude konat ve středu 30.3., start v 18:00 h. - informace k závodu ZDE

Důležité:
měření času bude elektronické pomocí systému Sportident
Prosíme ty z vás, kteří mají své čipy, aby je vzali s sebou!

Jarní KIOSK Krišpína - 14.03.2022 8:34:10
Tradiční závod JARNÍ KIOSK se běžel již po padesáté v neděli 13. března a na startu přivítal 80 běžců.

Mužskou trať dlouhou 7 km běžel nejrychleji Pavel Dvořák (26.52), ženskou trať dlouhou 3,5 km zvládla nejlépe Kateřina Ondrušík (15.39). Kategorie příchozích měla trať dlouhou také 3,5 km - nejrychlejší byl Honza Matoušek (16.20).

K dispozici jsou celkové výsledky "Kiosku".

9. ročník Šternberského běhání je připraven Krišpína - 10.03.2022 16:49:49
Devátý ročník běžeckého seriálu Šternberského běhání startuje v neděli 13. března tradičním závodem JARNÍ KIOSK, který pořádá SK Vyhlídka Šternberk. Již podeváté za sebou budou mít všichni běžci bez rozdílu věku a výkonnosti příležitost k pravidelnému setkávání na tratích v blízkém okolí Šternberka.

Čtenáři Šternberských listů dostali v březnovém čísle letáček A5 v černobílém provedení.
Soubor pdf ke stažení TERMÍNOVKA

Týden orienťáku pro Ukrajinu Krišpína - 07.03.2022 16:17:33
Náš klub SKI-OB Šternberk podpořil akci Českého svazu orientačních sportů a uspořádal o víkendu 5.-6. března ORIENŤÁK ve Šternberku s využitím aplikace iOrienteering.

Sice nevíme, kolik lidí se zapojilo ani přesnou částku, kterou účastníci a dárci ve Šternberku zaplatili na orienťácký účet ČSOS pro Ukrajinu 214575416/0600, ale víme, že na zajištění tréninku se ochotně zapojili a patří jim poděkování Klárka, Julča, Krišpína, Peca, Vilda, Honza Do, Kláďa Hanča a Helča.

Sportovní výživa Krišpína - 28.02.2022 13:47:15

Nejen rodičům žáků, ale také dorostencům i dospělým je určena pdf prezentace Petry Šedivé SPORTOVNÍ VÝŽIVA, která zazněla na Metodickém semináři trenérů a rozhodčích 2017 ve Šternberku.

Šternberské běhání 2021 zná nejlepší závodníky Krišpína - 24.11.2021 9:38:42
Slavnostní vyhlášení 8. ročníku běžeckého seriálu ŠTERNBERSKÉ BĚHÁNÍ se konalo v v úterý 23.11. od 18 hod. v restauraci Šnyt. Vyhlášeni byli nejlepší 3 závodníci v každé kategorii a závodníci, kteří se zúčastnili všech závodů.

Do konečného pořadí ŽEBŘÍČKU Šternberského běhání 2021 bylo započítáno 5 nejlepších závodů z 10 uskutečněných.

Vlachovka po čtyřicáté čtvrté Krišpína - 16.11.2021 10:42:16
V sobotu 13.11. se konal již 44. ročník běžeckého závodu Vlachovka. Tento ročník měl několik novinek (prezentace na starém startu, časomíra Sportident) a 64 startujících a hlavně se, na rozdíl od toho loňského, konal. Nejrychlejším závodníkem byl na legendární trase Marčus Uvizl 50:28, nejrychlejší ženou Maruška Delingerová s časem 66:41.

K dispozici jsou výsledky závodu, co nevidět budou také konečné výsledky Šternberského běhání.
Slavnostní vyhlášení celkových výsledků Šternberského běhání proběhne v úterý 23.11. od 18 hod. v restauraci Šnyt.

Vlachovka Krišpína - 11.11.2021 14:42:18
Základní informace:
Vlachovka má start v 11:00 hod. na starém startu, mapka trati je zde.

SOBOTA 13.11.2021
SRAZ a prezentace na STARÉM STARTU od 10 do 10:45 h.
Měření času bude elektronické pomocí systému Sportident. Prosíme ty z vás, kteří mají své čipy, aby je vzali s sebou!
Startovné 50 Kč

Přeložené ECCE HOMO Krišpína - 22.10.2021 13:58:57
Silniční běh ECCE HOMO se uskutečnil v náhradním podzimním termínu ve středu 20. října za velmi příjemného počasí.

Hlavní trať končící na křižovatce nad Lipinou dlouhou 5 km se stoupáním 200 zdolali nejrychleji - v kategorii mužů Milan Wurst (19:29), v kategorii žen Barbora Peřinová (26:52). Na kratší "kondiční" trati dlouhé 2 km s cílem na starém startu vyhrál Vilém Kastner (9:26).

Podzimní KIOSK Krišpína - 12.10.2021 20:29:26
V neděli 10.10. se konal již 44. ročník běžeckého závodu PODZIMNÍ KIOSK. Na start se postavilo 56 závodníků, závod připravili členové SK Vyhlídka. Nejrychlejším mužem na trati dlouhé 7 km byl Vít Otevřel, který doběhl do cíle v čase 26:25. Trať žen měří 3,5 km - nejrychleji tuto trať zvládla Anna Belaníková v čase 15:19. V kategorií příchozích byla nejrychlejší Johanka Matoušková - na trati 3,5 km zaběhla čas 16:02.

K dispozici jsou výsledky a fotodokumentace.

Další závod běžeckého seriálu Šternberské běhání bude ve středu 20.10.2021 - více informací v pozvánce ECCE HOMO. Start závodu bude již v 17:00 hod.

Dále se můžeme těšit
sobota 13.11. - Vlachovka
středa 23.11. - Vyhlášení vítězů Šternberského běhání, restaurace Primka Šnyt v 18:00 hod.