motto: Kdo něco chce - tak pro to musí něco dělat - teprve potom to bude mít
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Skip Navigation Links

Sedmý týden prázdnin Krišpína - 21.08.2023 15:49:18

Druhá polovina srpna patřila WMOC v Košicích, týmovému závodu Morava Run a jedinečnému Jeseničáku.

Oddílová dokumentace WMOC 2023 aneb i sedmý týden prázdnin zaznamenala všechny výše, resp. níže uvedené akce.

Až do pátku 19.8. pokračovalo v Košicích veteránské MS lesními závody. Mapy s tratěmi jsou ke shlédnutí na LIVELOX. Pořadatelský tým pod vedením Joža Polláka odvedl výbornou práci na všech postech, klobouk dolů.

V úterý 15.8. byla na programu kvalifikace, z které se postupovalo do finále middle. Závod se konal cca 5 km severně od Košic - byl mapově velmi obtížný a ne všichni závodníci rychle pochopili, jak se s členitým terénem popasovat. :-) :-) :-) Do A-finále se probojovali Anička (W55), Krišpína, Renča(W50), Mára (M50) a jako poslední postupující také Peca (M55).

Ve středu 16.8. bylo finále middle. Orientačně zajímavé tratě prověřily pozornost závodníků, každé zaváhání stálo cenné vteřinky. Nejlépe si vedla Anička, která vyhrála W55!!! Mára obsadil 9. místo (M50), Krišpína byla 10. (W50). Týmově jsme zaznamenali důležitý úspěch - na rozdíl od předchozích závodů měli všichni Šternberáci všechny kontroly.

Po dni volna se závodilo v pátek 18.8. na Silické planině. Long v závrtech byl důstojným zakončením celého šampionátu. V kategorii W55 vyhrála opět Anička !!!, do TOP25 se probojovali Krišpína (19., W50), Peca (23., M55) a Mára (24., M50).

V pátek 18. a v sobotu 19. srpna 2023 se uskutečnil štafetový závod III. MORAVA RUN, který svou trasou kopíruje řeku Moravu napříč celou Moravou. Závod v délce téměř 260 km je rozdělen do 29 úseků průměru okolo 9 km.
Pod vlajkou týmu OLTIS odstartovali také členové SKI-OB Šternberk Tomáš B., Eman M. Honza N. a Zdenek P. Náročnou trasu týmově zdolali za 20 hodin a 59 minut a vybojovali nádherné 2. místo ve své kategorii.

V sobotu 19.8. se běžel Jesenický maraton a 1/2 maraton. Nejvíce se dařilo Márovi, který obsadil 2. místo v kategorii muži B.