Uživatel: Host
Přihlásit


Poděkování za finanční příspěvek


motto: Kdo něco chce - tak pro to musí něco dělat - teprve potom to bude mít
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Skip Navigation Links
HROB 2023 Krišpína - 19.05.2023 11:44:23

 
Náš oddíl získal (v těžké konkurenci) pořadatelství Mistrovství České republiky v horském orientačním běhu (HROB), které proběhne letos 4. – 5. listopadu. Horský orientační běh je extrémní dvoudenní závod dvojic, kde trať hlavní kategorie má délku až 30 km (vzdušnou čarou) a k tomu velké převýšení.

Pořádání se zásadně neliší od běžného orienťáku, ale pár rozdílů se najde:
- Závod je dvoudenní
- Prostor závodu je o dost větší (roznos kontrol je časově a fyzicky náročný)
- Na trati musí být kvalitní občerstvení
- Bývá dobrým zvykem zajistit základní ubytování
- Závod kombinuje hromadný a intervalový start a tratě s pevným a volným pořadím kontrol
Shrnuto – je potřeba víc pořadatelů než na oblasťák


Závod proběhne na začátku listopadu, kdy je tma, může být sychravo, zima, ale nám vyjde krásné podzimní počasí. Každopádně je po hlavní orienťácké sezóně, lyžařská ještě pořádně nezačne, není prodloužený víkend kvůli svátku nebo prázdninám.
Aktuálně probíhají naplno přípravy. Tom pracuje na web designu, Peca s týmem GPS proběhávačů (Pepa, Jirka, Fantomas, Martin) připravuje mapu, Honzík přemýšlí nad stavbou tratí, Martin s Krišpínou a Fantomasem zajišťují povolení, ubytování, centra závodu.
V předstihu otvíráme přihlášení pro pořadatele, abychom měli zajištěný dostatečný a kvalitní pořadatelský tým pro tento mistrovský závod, v oddílovém přihláškovém systému je nastaven termín do 30.6.

Krišpína, Martin


PS: Ještě pár slov ředitele závodu k těm, kteří se chtějí zúčastnit

Z mých zkušeností hraje u HROBu velkou výhodu znalost prostředí. Protože se jedná o oficiální mistrovství České republiky, nebude členům našeho oddílu umožněno startovat v mistrovských kategoriích.
Pro ty z Vás, kteří si chtějí HROB vyzkoušet, je ideální kategorie PO (příchozí orienťáci bez omezení věku a pohlaví, orientačně obtížná trať) nebo kategorie PZ (příchozí začátečníci, krátká trať), kterou můžete absolvovat například s dětmi. Přihlášení je možné i na jednu etapu.
Pokud chcete běžet ostrý závod, můžete na podzim vyzkoušet závody kousek za hranicí v Polsku (kratší rogainingy nebo GEZnO = polský HROB), více informací na https://rogaining.cz/cs/events/.
Očekávám a budu rád, když nám pomůžete před závodem / po závodě nebo vyšlete do pořadatelského týmu své zástupce.

Martin
 

SKI-OB Šternberk Všichni

Ples 2024

Počet přístupů
Celkem: 1208124
Týden: 6373