motto: Kdo něco chce - tak pro to musí něco dělat - teprve potom to bude mít
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links
Skip Navigation Links

Spytihněv - sprint a sprintové štafety Jana - 09.05.2022 09:51:52

V sobotu 7.5. vyrazilo 22 šternberských borců a borkyň na dvojzávod ve sprintu a sprintových štafetách do přístaviště Spytihněv na Baťově kanále.

Konkurence byla veliká. Utkaly se zde dvě oblasti Hanácká a Valašská, a současně se jednalo o poslední, v pořadí 6. závod nominačního žebříčku LODM 2022 v Olomouckém kraji.

Výsledky prvního ze dvou závodů - sprintu jednotlivců - byly povedené!
1. místo - Johanka (D16), Marc (H45)
2. místo - Honza Mat. (H14), Jana (D35), Matuš (H35)
3. místo - Tonda Svět. (H14)
4. místo - Olga (P)
5. místo - Anička (D12)

Čekání na druhý závod si část výpravy vyplnila plavbou na výletní lodi po Moravě a pozorováním právě hnízdících ledňáčků říčních.

Ve 14,15 odstartoval druhý závod dne, a to závod sprintovaných štafet.
Podařilo se nám sestavit hned 4 štafety v kategoriích 2xDH14 a 2xDH. V každé štafetě byly 4 běžci v pořadí DHHD.
Dělaly se chyby..., bylo to napínavé a do poslední chvíle nebylo jasné, jak to celé dopadne. Nakonec chybělo málo, abychom byli na bedně:
4. místo - štafeta Anička, Honza Mat., Tonda Svět., Amálka (DH14) - pouhých 15s za SKOB Zlín
5. místo - štafeta Johanka, Matuš, Jana, Helča (DH)
9. místo - štafeta Hanča, Tonda Máč, Honza Mik, Klauďa (DH14) - z celkových 22 týmů
Štafeta ve složení Ivetka, Zdenek, Martin Kučera (ve štafetě premiérově), Miládka kvůli drobné chybce skončila DISK.